wtorek, 26 listopada 2013

Relacja z Inicjatywy Kulturalnej!

 "Rymy Integracyjne" już za nami!
 27 października o godzinie 19.00  w Domu Kultury w Chwałowicach w Rybniku odbyła się impreza pod nazwą "Rymy Integracyjne". Jej pomysłodawcą było stowarzyszenie Zielone Światło.
 Głównym celem tego przedsięwzięcia było przedstawienie członków i sympatyków stowarzyszenia, które niedawno zaczęło swoją działalność. Śmiało można powiedzieć, że był to wieczór, w którym sport, muzyka i sztuka płynnie się przeplatały, by pokazać jaką siłą jest pasja.
  Pokazy sportowe odbyły się w Parku Górnika. Ich główną atrakcją były popisy Kacpra Lipskiego-rybnickiego parkourowca, który wraz ze swoja ekipą pokazywał najróżniejsze sposoby pokonywania miejskich przeszkód. Oprócz niego można było także podziwiać umiejętności znanego rolkarza- Tomasza Przybylika. 
 Sztukę reprezentował Tomasz Medyński związany z Warsztatami Terapii Zajęciowe PRZYSTAŃ. Jego prace malarskie można było podziwiać w holu DK w Chwałowicach.

Scenę muzyczną opanowały dwie grupy. Pierwsze na scenie pojawił się zespół Fankatak grający ciekawą mieszankę funku, jazzu, rocka i rapu. W czasie swojego prawie godzinnego występu skutecznie rozkręcili zebraną publiczność. Po nich na scenie pojawiła się hip-hopowa formacja Kosmos. Sala była pełna- kto się spóźnił nie uraczył miejsca siedzącego.


Zdjęcia: Portal Rybnik1


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz