wtorek, 8 października 2013

Realizujemy Inicjatywy Kulturalne!


Zapraszamy na koncert zespołu THE GATE!
Zapraszamy serdecznie na premierowy koncert zespołu The GATE,
grającego Progressive Rock'n'Roll, który będzie zarazem inauguracją projektu "Raciborska Scena Muzyczna"

Data: 19.10.2013
Miejsce: Przystanek Kulturalny KONIEC ŚWIATA
Czas: 20.00
The GATE - sami o sobie:

"Zespół został założony w październiku 2012 roku, kiedy spotkaliśmy się na pierwszej wspólnej próbie, czyli na trzy miesiące przed planowanym Końcem Świata.

Ponieważ "czasu było niewiele", byliśmy zmuszeni do szybkiego określenia swojego kierunku muzycznego. Mimo tego, że Koniec Świata został przełożony na termin bliżej nieokreślony, postanowiliśmy kontynuować swoją działalność.

Styl pojawił się szybko, z uwagi na fakt, że wszyscy kochamy rocka progresywnego.
Grupę tworzą cztery różne charaktery, cztery różne zbiory doświadczeń nie tylko muzycznych, sięgających również teatru oraz sztuk wizualnych.

Mamy ambitne podejście do tworzenia, zarówno pod względem brzmieniowym, tekstowym, jak i kompozycyjnym; jest to mieszanka rock'n'rolla i rock'a progesywnego, pojawiają się elementy jazzu, bluesa i muzyki klasycznej.

Nasze inspiracje artystyczne są szerokie jak uśmiech Julii Roberts, toteż nie będziemy się na ten temat rozpisywać (bo ileż można pisać o Queen, Pink Floyd, Rush, Yes, Max'ie Richter'rze czy Bobby'm McFerrin'nie...) :)

Jesteśmy poważnie uzależnieni od wysokiej temperatury w muzyce i kawy (często zastanawiamy się czy jedno ma związek z drugim)."


Wstęp: praktycznie za free
(tzn. wrzucamy do kapelusza tzn. kolektę, wedle uznania i woli. Mile widziane 100 i 200 zł banknoty, w ostateczności euro lub dolary)


The GATE - do posłuchania:

http://soundcloud.com/the-gate-official
http://www.youtube.com/user/TheGateProgressive

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz